Hlavní stránka > Aukce > 76. Médium papír > Život. Výtvarný sborník. Sv. II., III. a IV.

A76/103

ŽIVOT. VÝTVARNÝ SBORNÍK. SV. II., III. A IV.

1922, 1923, 1924
Vel. 8°, 24,9x18,4 cm. 208, 33, 115 číslovaných s., česky, il., obr. příl. Titulní dvoustrana tištěna v černé barvě. Redakce J. Krejcar (1922), J. Zrzavý, K. Holan, P. Kotík (1923), M. Hégr, K. Holan, P. Kotík a kol. (1924). Pevná polokožená převazba značená razítkem na zadním vakátu: "VÁZAL RAJMAN ROŽĎALOVICE 1928", hřbet se zlaceným dekorem a typy, v II. a IV. sv. obálka vevázána na konci knihy. Vydal Výtvarný Odbor Umělecké besedy v Praze v letech 1922, 1923 a 1924. Přídeští a vakáty lehce poškozeny vlhkostí, knižní bloky ve velmi dobrém stavu, jen několik drobných skvrn na listech, mírně odřené okraje vazeb. Obálka II. sv. publ.: Vladimír Birgus: Česká fotografická avantgarda 1918-1948, Praha 1999, s. 65. Provenience: ze sbírky MUDr. Jiřího Kačera.

Vyvolávací cena: 6 000 Kč
Vydražená cena: 6 000 Kč