A76/114
Jindřich Štyrský (1899-1942)
EMILIE PŘICHÁZÍ KE MNĚ VE SNU
1933
Vel. 8°, 19,8x13,1 cm. Titulní strana tištěna v černé barvě. Volné archy v původní papírové obálce. Obsahuje 10 fotomontáží J. Štyrského s doslovem Bohuslava Brouka. Vydal autor v květnu 1933 v Praze jako VI. svazek Edice 69 v nákladu 69 číslovaných a signovaných výtisků, tento exemplář nese č. 39. Vyšlo jako přísně soukromý tisk pro kruh přátel vydavatelových a pro subskribenty z řad odběratelů. Obrazovou přílohu tvoří 10 bromostříbrných fotografií obdobných rozměrů ca 9,5x7,5 cm vlepených do knihy.
Provenience: ze sbírky PhDr. Antonína Dufka.
Výborný stav.
Vyvolávací cena: 750 000 Kč
Vydražená cena: 1 600 000 Kč
Vydražená cena: 1 600 000 Kč