A76/123
František Tichý (1896-1961)
HARLEKÝN
1942
Suchá jehla 24,5x17,5 cm (29x21 cm), signováno a datováno tužkou dole uprostřed pod tiskovou plochou " Tichý 42".
Rámováno, zaskleno.
František Tichý byl český malíř, ilustrátor, grafik a jevištní výtvarník. Patřil k významným osobnostem české výtvarné avantgardy 20. století. V jeho díle má důležité místo malba a grafika s cirkusovou tematikou, která v sobě nesla hlubší podtext spojený s autorovými úvahami o podstatě umělecké tvorby, smyslu života, osudu člověka a jeho existenci.
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Vydražená cena: 6 600 Kč
Vydražená cena: 6 600 Kč