A76/126
František Tichý (1896-1961)
ILUSTRACE K MSTIVÉ KANTILÉNĚ: HLAVA MNICHA
1950
Lept na papíru 11x8 cm (38,5x29 cm), signováno a datováno tužkou dole uprostřed pod tiskovou plochou "Tichý 50".
Paspartováno.
Ilustrace ke knize Karla Hlaváčka.
Provenience: ze sbírky MUDr. Jiřího Kačera.
František Tichý byl český malíř, ilustrátor, grafik a jevištní výtvarník. Patřil k významným osobnostem české výtvarné avantgardy 20. století. V jeho díle má důležité místo malba a grafika s cirkusovou tematikou, která v sobě nesla hlubší podtext spojený s autorovými úvahami o podstatě umělecké tvorby, smyslu života, osudu člověka a jeho existenci.
Vyvolávací cena: 3 000 Kč