A76/129
Grigorij Musatov (1889-1941)
BEZ NÁZVU
Tužka na papíru, oboustranná kresba, 21x27 cm výřez pasparty (36,5x40,7 cm). Verso značeno na paspartě: "G. Musatov získáno z majetku Fr. Tichého...". Rámováno, zaskleno. Několik skvrn v obr. ploše, pomačkaný papír. Za laskavou konzultaci děkujeme PhDr. Rei Michalové, Ph.D.
Grigorij Musatov – český malíř ruského původu, jehož díla se ve 20. letech 20. stol. vyjadřují prostřednictvím primitivismu a naivismu, vliv má i ruské lidové umění a ikony. Ve 30. letech se u něj objevuje barevná expresivnost.
Vyvolávací cena: 6 500 Kč