A76/143
Miroslav Štolfa (1930-2018)
SOUBOR ČTYŘ GRAFICKÝCH LISTŮ
Barevná koláž 17x14 cm (28,6x19,5 cm), signováno a datováno vpravo dole "M. Štolfa 14". Paspartováno. Kombinovaná kresba: barevné tužky, mastný pastel na papíru 17,5x11,8 cm (29,8x21 cm), signováno a datováno "Miroslav Štolfa 13". Paspartováno. Kresba: barevné tužky, pastel 9,5x8 cm (17x12,7 cm), pod obrazovou plochou dole tužkou signováno a datováno "Miroslav Štolfa 08". Verso značeno tužkou "Miroslav Štolfa MINIATURY 2008 grafit/pastel 9,5x8". Serigrafie na papíru 28x28,2 cm (50,5x36 cm), číslováno vlevo dole tužkou "13/20", signováno a datováno vpravo dole tužkou "Miroslav Štolfa 86". Skvrny na papíru.
Miroslav Štolfa - brněnský malíř, grafik a pedagog. V letech 1949–1953 studoval výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě MU v Brně (prof. E. Milén, V. Makovský). Roku 1963 se stal jedním ze zakladatelů Tvůrčí skupiny Parabola. V 60. letech také podnikal studijní cesty do Belgie, Francie, Itálie, Holandska, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska či Španělska. Uspořádal více než 50 samostatných výstav a účastnil se mnoha přehlídek kolektivních doma i v zahraničí. V roce 1990 stál u zrodu uměleckého uskupení TT klub. Je držitelem Ceny města Brna za celoživotní malířskou tvorbu z roku 1999 a Ceny Jihomoravského kraje za přínos v oblasti výtvarného umění (2011).
Vydražená cena: 3 500 Kč