Hlavní stránka > Aukce > 76. Médium papír > Trojice alb a katalog

A76/157

Jiří Valoch (1946)

TROJICE ALB A KATALOG

1975, 1976, 1981, 1998
Salon Mina. Vel. 8°, 21x15 cm, česky. Měkká šitá vazba. Leták k výstavě DMD Litvínov v roce 1998, pořadatel Docela malé divadlo Litvínov, redakce publikace: J. Kudlička, A. Rais, I. Prokop, grafická úprava J. Skalník. Výborný stav. Vel. 4°, 29,8x21 cm, česky. Čtyři volně ložené listy v papírové obálce z ručního papíru. První list uprostřed dole tužkou signován a datován "Jiří Valoch, 1975". Výborný stav. Vel. 4°, 30x20,8 cm, anglicky. Tři volně ložené listy v papírové obálce z ručního papíru. Listy vpravo dole tužkou signovány a datovány "Jiří Valoch, 76". Výborný stav. Vel. 16°, 15x10,6 cm, česky. Volně ložené listy v papírové obálce z ručního papíru. Vpravo dole tužkou signováno a datováno "Jiří Valoch 1981", vlevo dole tužkou značeno "pf 82". V obálce přiložen osobní dopis autora psaný tužkou. Výborný stav.

Jiří Valoch - brněnský básník, tvůrce vizuální, konceptuální a fotografické poezie, fotografických konceptů, textových instalací či konceptuálních kreseb, teoretik umění, kurátor výstav, sběratel výtvarných děl. V letech 1965-1970 studoval bohemistiku, germanistiku a estetiku na Filozofické fakultě tehdejší Univerzity J. E. Purkyně v Brně, zakončil diplomovou prací Experimentální poezie a její české realizace, zabývající se typologií a genezí vizuální a fonické poezie. Jeden z hlavních protagonistů českého konceptuálního umění, dotýkal se i land artu či performance. Těžiště jeho činnosti je ovšem práce se slovem, jež nese svůj sémantický význam vzbuzující představy a asociace. Je členem skupiny Měkkohlaví.

Vyvolávací cena: 4 000 Kč
Vydražená cena: 7 000 Kč