Hlavní stránka > Aukce > 78. Umění a starožitnosti > Mapa Svídnice

A78/005

Johann Baptist Homann (1664-1724)

MAPA SVÍDNICE

1736
Původní kolorovaná mědirytina na ručně sbíraném papíře 55x81 cm (61x91 cm). V pravém horním rohu kartuše s legendou a grafickým měřítkem. V levém horním rohu figurální kartuš zobrazující dobová řemesla. Mapa byla vydána v březnu 1740 a byla zařazena v roce 1752 jako jedna z příloh Atlasu Silesiae (vydání z roku 1750). Vydavatel: Homannowie Dziedzice. Na okrajích drobné trhliny mimo tisk. plochu. Zezadu stopy po starším restaurování okrajových trhlin dolního okraje.

Johann Baptist Homann – nejvýznamnější německý kartograf, vydavatel a mědirytec 1. poloviny 18. století. Vystudoval jezuitskou školu, ale poté přestoupil k protestantismu. Roku 1687 se stal notářem v Norimberku, ale nedlouho poté se začal věnovat rytectví a tvorbě map. V 90. letech působil také ve Vídni. V roce 1702 založil v Norimberku kartografický obchod a nakladatelství, kde vydával mapy a atlasy. Jeho práce se vyznačují vysokou kvalitou i uměleckou hodnotou. Často spolupracoval např. s norimberským mědirytcem Christophem Weigelem (1654–1725). Roku 1715 se stal členem královské akademie věd v Berlíně a také byl jmenován císařským geografem na dvoře Karla VI. Po Homannově smrti fungoval podnik ještě čtvrtstoletí (do roku 1648) pod vedením jeho dědiců.

Vyvolávací cena: 2 900 Kč

Aktuální cena: CSVU  2 900 Kč
1 příhoz

Aktualizovat

Pro zadání absenční dražby se nejprve přihlaste nebo zaregistrujte.

Aukční přirážka činí 22 % ke kladívkové ceně.

Písemný limit
Částka v CZK. Ponechte prázdné pokud chcete dražit pouze telefonicky.
Telefonní dražba

Explicitní potvrzování lze vypnout ve vašem profilu.