Hlavní stránka > Aukce > 78. Umění a starožitnosti > Ilustrace ke knize Zápas milionů

A78/026

Karel Šimůnek (1869-1942)

ILUSTRACE KE KNIZE ZÁPAS MILIONŮ

1901
Tři ilustrace, lavírovaná tuš, adjustováno na kartonu 27,5x20 cm (33x25 cm), pod obrazovou plochou tužkou autorské poznámky. Ilustrace ke knize Zápas milionů, Praha 1915. Zásah bleskem: tužkou signováno a datováno vpravo v obrazové ploše "K. Šimůnek/909", kniha str. 93. Lov: tužkou signováno vlevo v obrazové ploše "K. Šimůnek". Karavana: tužkou signováno a datováno vpravo v obrazové ploše "K. Šimůnek/901".

Studoval na pražské akademii u prof. V. Brožíka a M. Pirnera, věnoval se malbě, ilustrátorství, tvorbě plakátů, byl scénografem a návrhářem kostýmů Národního divadla. Pět let stál v čele Topičova salonu. Jeho umělecký výraz lze přirovnat k Maroldovu. Vedle portrétů vytvořil četné akvarely z českých měst, především Prahy.

Vyvolávací cena: 6 000 Kč