A78/027
Václav Junek (1913-1976)
APAČOVÉ NA VÁLEČNÉ CESTĚ
1969
Kombinovaná technika: lavírovaná tuš, tužka, běloba na kartonu, návrh na knižní obálku
I. 38x28 cm, signováno a datováno vpravo v obrazové ploše "V. Junek 69", autorské poznámky pod obrazovou plochou. V rozích stopy po připínáčcích
II. 28x38 cm, signováno a datováno vpravo v obrazové ploše "V. Junek 69", autorské poznámky pod obrazovou plochou. Ohnutý pravý dolní roh, v rozích stopy po připínáčcích.
Václav Junek byl český malíř a grafik, autor novoročenek a exlibris, ilustrátor dětských knih a učebnic, tvůrce cyklu litografií s náměty z rodného Kladna.
Aukční přirážka činí 22 % ke kladívkové ceně.