Hlavní stránka > Aukce > 78. Umění a starožitnosti > Apačové na válečné cestě

A78/027

Václav Junek (1913-1976)

APAČOVÉ NA VÁLEČNÉ CESTĚ

1969
Kombinovaná technika: lavírovaná tuš, tužka, běloba na kartonu, návrh na knižní obálku I. 38x28 cm, signováno a datováno vpravo v obrazové ploše "V. Junek 69", autorské poznámky pod obrazovou plochou. V rozích stopy po připínáčcích II. 28x38 cm, signováno a datováno vpravo v obrazové ploše "V. Junek 69", autorské poznámky pod obrazovou plochou. Ohnutý pravý dolní roh, v rozích stopy po připínáčcích.

Václav Junek byl český malíř a grafik, autor novoročenek a exlibris, ilustrátor dětských knih a učebnic, tvůrce cyklu litografií s náměty z rodného Kladna.

Vyvolávací cena: 1 500 Kč