Hlavní stránka > Aukce > 78. Umění a starožitnosti > Dvojice barevných leptů

A78/037

Ivo Saliger (1894-1987)

DVOJICE BAREVNÝCH LEPTŮ

1. Lékař a smrt: barevný lept na papíře, 67,5x51,5 cm (výřez pasparty 72x53 cm), rámováno (86x61,8 cm), signováno vpravo dole pod tiskovou plochou tužkou „Ivo Saliger“. 2. Justice: barevný lept na papíře, 63x45 cm, rámováno (88x59 cm), signováno vpravo dole pod tiskovou plochou tužkou „Ivo Saliger“. Drobné skvrny po celé ploše obrazu. Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Ivo Saliger - rakouský malíř a grafik. Narodil se ve slezském Königsbergu, od r. 1908 působil ve Vídni. Studoval na tamní akademii u R. Jettmara, L. Michaleka a F. Schmutzera. Roku 1920 se stal profesorem na Vyšší odborné škole grafické ve Vídni, později působil ve svobodném povolání. V r. 1930 odešel do Paříže na Académie Moderne, kde se zdokonaloval u F. Légera a A. Ozenfanta. Věnoval se krajinomalbě a tématu ženského aktu, ve 20. letech patřil k průkopníkům stylu art deco v malbě. Jeho tvorba byla mezi léty 1937-1944 prezentována na přehlídkách německého umění v duchu nacionálního socialismu (Die Großen Deutsche Kunstausstellungen).

Vyvolávací cena: 12 000 Kč

Pro zadání absenční dražby se nejprve přihlaste nebo zaregistrujte.

Aukční přirážka činí 22 % ke kladívkové ceně.

Písemný limit
Částka v CZK. Ponechte prázdné pokud chcete dražit pouze telefonicky.
Telefonní dražba

Explicitní potvrzování lze vypnout ve vašem profilu.