A78/038
Marcel Krasický (1898-1968)
BEZ NÁZVU
Kresba tužkou na papíře 37,7x37,2 cm výřez pasparty, (60x57,5 cm), signováno tužkou vpravo dole "M. Krasický". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Skvrna v dolním levém rohu obrazu.
Marcel Krasický - rodák z Krasic u Kroměříže, studoval na spec. mal. škole u K. Truppeho v Brně a soukromě u Fr. Hlavici. Podnikl studijní cesty po Rakousku, Německu, Itálii a Balkáně. Učil ve Sdružení umělců samouků v Brně. Byl především portrétistou a figuralistou, věnoval se též krajinomalbě.
Vyvolávací cena: 1 800 Kč