A57/004
Jakob Keller (1568-1631)
EXPEDITIONIS IN VTRAMQUE AUSTRIAM & BOHEMIAM
1621 Format 8°, 116 S., lat. Enthält Kupferstich-Frontispiz und 4 zerlegbare Beilagen: Landkarte „Bohemiae, Austriae, Bavariae, Sveviae, et utriu sq. Palatinatus descriptio. 1621“ und 3 Schlacht-Schemas: I. Tabula in qua primus conflictus exercitus Bauarici cum hostibus ad ponticulum factus, describitur., gez. und datiert am Unterrand „Ioan. Sadeler fecit 1621“; Tabula III. in qua pugnae initium describitur., gez. rechts unten „Ioan: sadeler fecit, Cum privilegio Caesareo ad decennium. 1621.“; Tabula IV. in qua fuga hostilis exercitus depingitur., gez. links unten „Cum privilegio Caesareo ad decennium, Ioan Sadeler fecit 1621.“. Neuer Einband mit festem Papierumschlag. „Expeditionis in utramque Austriam & Bohemiam. Ephemeris etc. qua describitur quicquid in provincia supra & infra Anassum & reliqua omni Austria atque Bohemia gestum est (...) Monachii Impensis Raphaelis Sadeleri, MDCXXI.“.