A57/036
Václav Hollar (1607-1677)
Anthonis van Dyck (1599-1641)
KREUZIGUNG CHRISTI
1652 Radierung auf Papier, 540x400 mm, am Unterrand Text „Intvrmini rt videte an sit dolor sicvt dolor mevs qvi factvs est mihi.“ und niedriger gez.: „Anthoni van Dyck Eques pinxit, W. Hollar fecit 1652“. Passepartout. Passepartout.
Václav Hollar – český barokní rytec und kreslíř. Mezi jeho časté náměty patřily přírodní motivy, krajiny, veduty, Landkarten, portréty, městské prospekty na volných Blattech i v S.uborech. Od in 1627 působil v Teilnách ve Frankfurtu nad Mohanem u Matthäuse Meriana, ve Štrasburku, v Kolíně nad Rýnem und v Antverpách. Od in 1636 pracoval ve S.užbách hraběte Thomase Howarda z Arundelu, S.nímž S. dostal do England.