A57/250
František Myslivec (1890-1965)
WINTERLANDSCHAFT
1961 Öl auf Karton, 51x64 cm, sign. und datiert rechts unten „Fr. Myslivec 1961“. Gerahmt. Zustand A. Zustand A.
František Myslivec – malíř, grafik und kreslíř, brněnský rodák Fr. Myslivec studoval in Prag na um. prům. škole u Prof. Maška und na Akademii výtvarných umění u Prof. Pirnera. Věnoval se grafice i figurální malbě, ale základem jeho tvorby byla Landschaft, kterou zachycoval v postimpresionistickém duchu. Byl úzce spojen mit městem Brnem, portrétoval významné občany, v meziválečném období v Brně opakovaně vystavoval und byl mj. autorem nového městského znaku z roku 1934.