Startseite > Auktion > 10. Auktion von Antiquitäten und Kunstgegenständen > Zwei Zeichnungen mit Motiven von Zlin

O10/078

Rudolf Šoupal (1876-1950)

ZWEI ZEICHNUNGEN MIT MOTIVEN VON ZLIN

Zlin, 26. XI. 1915. Aquarelle auf Papier, tlw. adjustiert auf Papier, 215x270 mm, dat. rechts unten "Zb II. 91". Auf Papier Zuschrift in Bleistift rechts unten: "Zlín 26. Xi. 1915 Pohled z našeho bytu do dvora. Za dvorem byla silnice ke Kudlovu. Domek s dvěma okny patřil Mezírkovi a za ním bylo prostranné humno v němž byla naše zahrádka s v němž jsme sušili prádlo". Zlin, Sommer 1906. Aquarelle auf Papier, tlw. adjustiert auf Papier, 229x290 mm. Auf Papier Zuschrift in Bleistift rechts unten: "Zlín, léto 1906. Když bylo u nás prádylko, musil kde kdo vyrukovat! Došlo i na mne, musil jsem hlídat. Aby se nic neztratilo, tak jsem raději hned vymaloval." Provenienz: aus dem Nachlass des Autors.