O23/298
Pavel Sukdolák (1925)
PŮLNOČNÍ SLUNCE
Barevný lept na papíru, 12x10 cm (list 29,6x21 cm), tužkou signováno uprostřed pod tiskem, značeno vlevo dole.
Pavel Sukdolák pracuje hlavně v technice barevného leptu. Mimo volné grafiky se věnuje také ilustracím. Jeho malířské cítění se projevuje v barvě, která sama tvary vyznačuje bez kreslené kontury. Nemá ve zvyku opatřovat své grafické listy datem, zřejmě nepřikládá letopočtu rozhodující význam. Konkrétní motivy i znaky jsou rozptýleny po kompozici, která je určena geometrickým tvarem. Uspořádal více než 30 samostatných výstav a účastnil se na více než 60 mezinárodních výstav.