A59/0079
Ernest Rancoulet (1870-1915)
RETURN FROM VINE HARVEST
France,
around 1900
Statuette of mother and her children, higher plinth, wooden base. Bronze with patina, h. of figures 36 cm, total height 48 cm. Labeled: "Retour de vendange", sign. on plinth "Aug. Moreau", sign. on the reverse "Rancoulet".
Condition restored.
Ernest Rancoulet - francouzský sochař, proslavený především neoklasickými bronzovými figurami s náměty z mytologie, dam ze společnosti či atletů. Několik let pravidelně vystavoval na pařížském Salonu své elegantní ženské plastiky a portrétní busty. S oblibou vytvářel své sochy jako párové protějšky.