O10/300
POHÁR S MEDAILONY
Čechy, 2. třetina 19. stol.
Zvonovitý pohár z bezbarvého skla, částečně přejímaný žlutou lazurou. Hladké odsazené hrdlo, kupa ve spodní polovině šestiboce fasetovaná - včetně nodu a šestilisté patky, v horní polovině opatřena šesti kruhovými medailony, z nichž pět je zdobeno řezbou se symbolickými motivy: "Glaube", "Hoffnung", "Liebe", "Glück" a "Gesundheit" (poslední je prázdný).
V. 14 cm.
Neznačeno.