O10/303
VÁZA S RUBÍNOVOU LAZUROU
Čechy, 2. pol. 19. stol.
Vysoká štíhlá váza z bezbarvého skla přejímaného rubínovou lazurou. Válcovité tělo ve spodní části přechází ve zúženou osmibokou stopku s nodem nad zvonovitě rozšířenou patkou. V horní části a na patce zdobeno průběžnou ornamentální malbou opakním emailem a zlatem, zlacené kontury.
V. 35 cm.
Neznačeno.