O10/307
DVOJICE MALOVANÝCH SKLENIC - HISTORISMUS
Čechy, 1. pol. 20. stol.
Pohár z masivního bezbarvého skla, vycházející z biedermeierového tvarosloví, broušený, fasetovaný do šestistěnu, hladké odsazené hrdlo, složitě broušená obloučková patka s nodem je zdobena žlutou lazurou, kupa malována figurálními motivy v barevných emailech, vycházejícími z Egermannových či von Scheidtových chinoiserií, zlacené kontury a ornamenty. - Cylindrická číše z bezbarvého skla, po obvodu zdobená průběžnou emailovou malbou s výjevem elegantního páru na vyjížďce ve venkovské krajině, florální bordury a zlacená obruba.
V. 14 cm a 10,5 cm.
Pohár na podední sign. černým emailem: "Hošek".