O10/416
SOUBOR KERAMICKÉHO NÁDOBÍ
Čína, Evropa, 20. stol.
Dvojice dóz s víkem a dvě víka k podobným dózám (resp. mísy na nožce), kamenina se zelenkavou krakelovanou seladonovou polevou a aplikovanými obrubami z bronzového plechu. Kameninová cukřenka ve tvaru stylizované tykve, s víčkem a talířkem. Dvě kameninové vázy: šestiboká a ve tvaru dvojité tykve, upevněné na nástěnných konzolách ze soustruženého dřeva a bronzové akantové apliky, barevně glazováno. Keramická váza zdobená barevnými stékanými glazurami, na podední značeno štítkem se strojopisným jménem "Hajek". Keramický květináč, na podední vtlačeně značeno "MADE IN GERMANY".
V. max. 24 cm (váza bez konzoly), Ø max. 19 cm (víka).
Nejmenší ze seladonových dóz na podední značena výrobcem.
Stav A-B.