Hlavní stránka > Aukce > 10. Online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Soubor keramiky

O10/417

SOUBOR KERAMIKY

Evropa, 19. - 20. stol.
Fajánsová váza hruškovitého tvaru na vyšší patce, svisle žebrovaná, bíle glazovaná bez dalšího dekoru, v. 26 cm, na podední kobaltová firemní značka „DL Delft“ (Holandsko, Delft, Joost Thooft and Abel Labouchere, De Porceleyne Fles). Drobný odštěp zespodu na patce, krakelovaná poleva. - Talířek z jemné kameniny, na bílé polevě modře tištěný florální dekor typu „Geranium“, Ø 16,5 cm, modře tištěná značka na podední: „GERANIUM U & Cie SARREGUEMINES“ (Francie, Sarreguemines, Porzellanfabrik Utzschneider & Cie), vtlačená zn. „A74 2. – Hlubší kameninová miska s modře tištěným dekorem na bílé polevě s motivy tří božských ctností a květinových vzorů, Ø 11 cm, v. 6 cm, neznačeno. Lepeno. – Cylindrický kameninový koflík s černě tištěnou antikizující figurální scénou na bílé polevě, v. 10,3 cm, na podední značeno: „Heracles attacks Geryon GREECE“. – Kameninová miska (cukřenka) ze dvou vrstev stáčených prutů ve stylu siderolitových výrobků, krémově glazovaná, patrně chybí víčko, Ø 10 cm, neznačeno. Stav A-C.