O10/614
Rakousko, Vídeň, Lampen Fabrik R. Ditmar,
PETROLEJOVÁ LAMPA
posl. třetina 19. stol.
Kameninová petrolejka v historizujícím tvarosloví, na cínové noze, s reliéfním, barevně glazovaným a zlaceným tordovaným dekorem. Chybí skleněný širm, značeno výrobcem na ventilu měděné montáže, v. 32,5 cm.