O10/636
LOVECKÝ TESÁK
Západní Evropa,
konec 18. stol.
Tesák s přímou čepelí čočkovitého průřezu s hrotem v ose. Čepel zdobena rytinou a brusem. Na pravé straně jelen, na levé straně postava s kotvou (personifikace naděje?). Stříbrná garnitura na záštitě značená nečitelnými značkami (francouzské lotové puncy?). Rukojeť z ebenu uchycená třemi nýty s oválnou hlavou. Délka čepele 55 cm. Celková délka 72 cm.
Stav A/B.