O10/642
ŠAVLE DŮSTOJNÍKA WEHRMACHTU
Velkoněmecká říše,
1935-1945
Mírně prohnutá jednosečná čepel se žlabem a hrotem v ose. Na levé straně u záštity značeno "E.PACK & SOHNE / SOLINGEN ". Záštitný oblouk i kování rukojeti bronzové se zbytky zlacení. Rukojeť obtočená bronzovým drátkem. Pochva z černě lakovaného železného plechu sepnutá jedním kroužkem s okem pro zavěšení šavle. Původní portepee důstojníka Wehrmachtu.- Délka čepele 83 cm. Celková délka 98 cm.