O13/032
Různí autoři
ČTVEŘICE PUBLIKACÍ S ILUSTRACEMI TOYEN A ŠTYRSKÉHO
1931 - 1936
Plancius - Konstantin Biebl
Vel. 8°, 26 s. Měkká vazba ve výborném stavu. Titulní strana tištěna v černé barvě. „Konstantin Biebl Plancius Sfinx B. Janda Praha“. Frontispis s kresbou Štyrského. Ten rovněž navrhl úpravu knihy. Vydáno v nakladatelství Sfinx Bohumila Jandy v Praze jako soukromý tisk pro přátele k Novému roku 1931. Číslo výtisku neuvedeno.
Básně - P. B. Shelley
Vel. 8°, 38 s., č. Přeloženo z ang. B. Chudobou. Volné archy v papírové obálce. Výborný stav, průhledný přebal. Titulní strana tištěna v černé barvě. „P. B. Shelley Básně Katalepton“. Frontispis Toyen. Vydáno jako druhý svazek edice Katalepton. Vydáno Ot. Žižkou v Brně, 1933.
Čajové květy
Vel. 12°, 35 listů, č. Přeloženo z čín. F. CH. Měkká vazba, ve velmi dobrém stavu. Titulní strana je tištěna v černé barvě. „Čajové květy, Verše ze staré Číny“. Frontispis s původní litografií Toyen. Vydáno Janem V. Pojerem v Brně roku 1934 jako 22. svazek edice Atlantis. 350 výtisků, tento má ručně psané číslo 136.
Karel Hynek Mácha - Máj
Vel. 8°, 69 s. Tvrdá plátěná vazba. Kniha je ve výborném stavu. Titulní strana tištěna v černé barvě. „Máj Báseň od Karla Hynka Máchy Družstevní práce v Praze“. Kniha obsahuje 4 celostr. ilustrace TOYEN (jednostranný tisk, 3 x sign. v desce). Vydáno v nakladatelství Družstevní práce v Praze roku 1936. 4000 výtisků.