Hlavní stránka > Aukce > 13. Fotografie, práce na papíře a vzácné tisky > Sklenice s vánočními bonbony

O13/047

Zdeněk Rykr (1900-1940)

SKLENICE S VÁNOČNÍMI BONBONY

1920
Kolorovaný linoryt na papíru, 125x150 mm, sign. a dat. vpravo dole pod tiskem tužkou "Z. Rykr. 20". Na zadní straně přípis: "Zdeněk Rykr Sklenice s vánočními bonbony. Původní linoryt akvarelem kolorovaný a podepsaný". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Zdeněk Rykr - malíř, ilustrátor, žurnalista a scénograf. Nebyl přijat na AVU, a tak si zvolil filozofickou fakultu s obory dějiny umění a klasická archeologie. Stále se výtvarně zdokonaloval jako samouk. 1925-1927 byl scénografem Národního divadla. Zabýval se také tvorbou propagační grafiky, například pro firmu Baťa. Dodnes známé je jeho dílo pro Maršnerovu čokoládovnu, dále také tvořil pro kolínskou rafinerii, Čedok či Škodu.

Vyvolávací cena: 1 500 Kč

Nejvyšší příhoz: AAJY  5 000 Kč
18 příhozů
Prodáno