O13/079
Adolf Katscher (1881-1942)
STUDIE AKTU
20. - 30. léta 20. stol.
Bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 273x225 mm (výřez pasparty). Adjustováno na kartonu. Verso značeno autorskými razítky, tužkou název díla v angličtině a další poznámky (také barevnou tužkou), štítek z výstavy "Fotografia esposta nell`anno 1935 al CIRCOLO FOTOGRAFICO MILANESE, MILANO".
Paspartováno.
Adolf Katscher - původem brněnský fotograf, činný ve Vídni. Vystudoval chemii, ze které získal doktorát a jako chemik se také živil. Zemřel v koncentračním táboře v Lublinu v Polsku.