Hlavní stránka > Aukce > 13. Fotografie, práce na papíře a vzácné tisky > Ukřižování

O13/132

Bohuslav Reynek (1892-1971)

UKŘIŽOVÁNÍ

Kombinovaná technika - suchá jehla s monotypem na papíru, 250x200 mm, sign. tužkou vpravo dole pod tiskovou plochou "Reynek". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Bohuslav Reynek - básník, překladatel a vydavatel poezie, grafik. Během studia na jihlavské reálce se začal věnovat kresbě a malbě. V roce 1933 si Bohuslav Reynek poprvé vyzkoušel techniku suché jehly. Mezi lety 1933–1971 tak vytvořil více než šest set grafických listů technikou suché jehly nebo leptu. Nejvýznamnější část Reynkova grafického díla vzniká v 50. a 60. letech 20. století.