Hlavní stránka > Aukce > 13. Fotografie, práce na papíře a vzácné tisky > Čierna diera XXI

O13/207

Rudolf Sikora (1946)

ČIERNA DIERA XXI

1979
Serigrafie na papíru, 520x400 mm, číslováno, zn., sign. a dat. pod tiskem tužkou při spodním okraji "68/70 OLDŘICHOVI VESELÉMU ČIERNÁ DIERA XXI S VĎAKOU ZA ÚŽAS. HUDBU Rudolf Sikora , 1979". Rámováno, zaskleno.

Rudolf Sikora - malíř grafik a výtvarně zaměřený fotograf. Absolvoval studium figurální malby na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Do své fotografické práce uvádí výrazotvorné principy některých současných malířských tendencí, zejména lettrismu - eliminovanému na základní znaky: kříž, hvězda, šipka, plus a minus - a konceptualismu, které používá k naléhavému kladení si otázek o člověku, jeho místě a vztazích na zemi a ve vesmíru, ale také k tvorbě vizuálně a esteticky zajímavých, geometricky vybalancovaných děl.