O13/224
Gabina Fárová (1963)
KLÁŠTER VE VALDICÍCH Č. 7
1990
Bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 480x400 mm. Recto tužkou dole uprostřed: "KLÁŠTER VE VALDICÍCH Č. 7", podpis autorky a datace. Verso tužkou, název díla, podpis autorky, datace a "č. 7".
Vystaveno:
1990 Vision de l´homme galerie Château d´Eau Toulouse F
Beurs van Berlage Amsterdam NL
Česká symbolika ÚLUV Praha CZ
1992 Tatoo collection Air de Paris & Urbi et Orbi Francie
Tatoo collection galerie Andrea Rosen New York USA
1995 Desire Nordic Arts Centre Helsinky Finsko
1996 Desire-galerie Luisiana Dánsko,
Billedgalei Bergen Švédsko
Listasafn Island
1998 Osobnosti současné fotografie v Čechách Museum umění Benešov u Prahy
2009 Česká fotografie 20. století, Kunst- und ausstellungshalle der Bundesrepublik Deutschland Bonn
2010 Festival Kriminál, kino Aero Praha
Gabina – Klášter ve Valdicích, foyer komorní scéna Aréna, Ostrava
2017 Gabina / fotografie, Lašské muzeum v Kopřivnici
2019 Helmut Newton in dialog, Muzeum Kampa, Praha
Obrazy konců dějin, Česká vizuální kultura 1985-1995, Umělecko-průmyslové muzeum, Praha
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Gabriela (Gabina) Fárová - česká fotografka, dcera výtvarníka Libora Fáry a historičky umění Anny Fárové. Vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou v Praze. V letech 1982–1985 pracovala v družstvu Fotografia. Živila se zároveň i jako manekýnka, stála modelem významným fotografům, jako byl Jan Saudek či Tono Stano. V letech 1986–1990 studovala na FAMU, kterou však nedokončila, dala přednost práci v agentuře Radost a fotografování. Fotografuje černobíle a tematicky se zaměřuje především na akty a portréty.