Hlavní stránka > Aukce > 13. Fotografie, práce na papíře a vzácné tisky > Klášter ve Valdicích č. 7

O13/224

Gabina Fárová (1963)

KLÁŠTER VE VALDICÍCH Č. 7

1990
Bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 480x400 mm. Recto tužkou dole uprostřed: "KLÁŠTER VE VALDICÍCH Č. 7", podpis autorky a datace. Verso tužkou, název díla, podpis autorky, datace a "č. 7". Vystaveno: 1990 Vision de l´homme galerie Château d´Eau Toulouse F Beurs van Berlage Amsterdam NL Česká symbolika ÚLUV Praha CZ 1992 Tatoo collection Air de Paris & Urbi et Orbi Francie Tatoo collection galerie Andrea Rosen New York USA 1995 Desire Nordic Arts Centre Helsinky Finsko 1996 Desire-galerie Luisiana Dánsko, Billedgalei Bergen Švédsko Listasafn Island 1998 Osobnosti současné fotografie v Čechách Museum umění Benešov u Prahy 2009 Česká fotografie 20. století, Kunst- und ausstellungshalle der Bundesrepublik Deutschland Bonn 2010 Festival Kriminál, kino Aero Praha Gabina – Klášter ve Valdicích, foyer komorní scéna Aréna, Ostrava 2017 Gabina / fotografie, Lašské muzeum v Kopřivnici 2019 Helmut Newton in dialog, Muzeum Kampa, Praha Obrazy konců dějin, Česká vizuální kultura 1985-1995, Umělecko-průmyslové muzeum, Praha Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Gabriela (Gabina) Fárová - česká fotografka, dcera výtvarníka Libora Fáry a historičky umění Anny Fárové. Vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou v Praze. V letech 1982–1985 pracovala v družstvu Fotografia. Živila se zároveň i jako manekýnka, stála modelem významným fotografům, jako byl Jan Saudek či Tono Stano. V letech 1986–1990 studovala na FAMU, kterou však nedokončila, dala přednost práci v agentuře Radost a fotografování. Fotografuje černobíle a tematicky se zaměřuje především na akty a portréty.