O13/234
Václav Zykmund (1914-1984)
SLEČNO - VY ŽE BYSTE?
1976
Papírová koláž, 310x220 mm, značeno dole uprostřed propiskou „PF 1976“, sign. vpravo dole propiskou „V. Zykmund“.
Václav Zykmund byl český výtvarný kritik a teoretik, malíř, fotograf a grafik. Dále působil jako středoškolský a vysokoškolský pedagog, zakladatel literární edice Ra v Rakovníku a surrealistické Skupiny Ra v Brně.