O14/002
DŽBÁN A TALÍŘ
Morava, Tupesy, Oldřich Úředníček (1936-1947)
Slovácko, 20. stol.
Fajánsový čepák, bíle glazovaný, pestře malovaný tradičním florálním a páskovým dekorem. - Závěsný fajánsový talíř s obloučkovým okrajem, na bílé krakelované glazuře lidově stylizovaný dekor florálních ornamentů v modrých tónech se žlutými akcenty.
V. 24,5 cm, Ø 32 cm.
Štětcová zn. "P"(?) a papírová etiketa "OPS Hodonín..." na podední (džbán), vtlačené zn. "UTO", "33" a "021" (talíř).