Hlavní stránka > Aukce > 14. Online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Džbán a talíř

O14/002

DŽBÁN A TALÍŘ

Morava, Tupesy, Oldřich Úředníček (1936-1947) Slovácko, 20. stol.
Fajánsový čepák, bíle glazovaný, pestře malovaný tradičním florálním a páskovým dekorem. - Závěsný fajánsový talíř s obloučkovým okrajem, na bílé krakelované glazuře lidově stylizovaný dekor florálních ornamentů v modrých tónech se žlutými akcenty. V. 24,5 cm, Ø 32 cm. Štětcová zn. "P"(?) a papírová etiketa "OPS Hodonín..." na podední (džbán), vtlačené zn. "UTO", "33" a "021" (talíř). Stav A.