Hlavní stránka > Aukce > 14. Online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Soubor konvic a konviček (14 ks)

O14/012

SOUBOR KONVIC A KONVIČEK (14 KS)

Rakousko, Čechy, konec 18. - 2. pol. 19. stol.
Kolekce porcelánových konvic na kávu, čaj a mléko, zdobených reliéfně, barevnými fondy, malbou převážně florálních motivů pod i na glazuře a zlacením, resp. platinou. Různé značky: 2 x Vídeň, 1 x Míšeň, 2 x Klášterec nad Ohří (Joseph Matias Graf von Thun), 1 x Doubí, Johann Möhling, 1 x Horní Slavkov, Lippert & Haas, 1 x Rybáře, Carl Knoll, ostatní neznačeny nebo nečitelné. V. 12,5 cm - 26 cm. Stav A-C. Některé kusy bez víček, 1 nepůvodní, 2 ks restaurovány, jinak jen menší odštěpky a vlasové praskliny, místy setřené zlacení.