O14/013
TORZA DVOU NÁPOJOVÝCH SOUPRAV
Čechy, Březová, Fischer & Mieg, Loket, Gebr. Haidinger, Dalovice, W. J. Freiherr von Schönau, a Horní Slavkov, Lippert & Haas, 2. - 3. čtvrt. 19. stol.
Dvě přátelské soupravy obsahují svisle žebrovanou konvici a mléčenku s převýšenými uchy a dvojici zvonovitých šálků se špičatými oušky a hlubšími podšálky, bílý porcelán, zdobený světle zeleným fondem, modrou rozvilinovou malbou a zlacenou štafáží / malbou spirálovitě stáčených růžových girland se zlacenými obrubami.
V. max 17 cm.
Vtlačené značky: "F&M", "paže s mečem", "D" a "S".
Stav A-B.
Místy setřené zlacení, krakelovaná glazura, vlasová prasklina / drobný odštěp na jednom z šálků.