O14/014
SOUBOR TORZ NÁPOJOVÝCH SERVISŮ
Čechy, Merklín, Baron v. Kleist, továrna porcelánu, a Doubí, 2. pol. 19. stol.
Části tří čajových servisů z bílého porcelánu jsou zdobeny černým, resp. světle zeleným fondem a barevnou malbou florálních / ovocných motivů, doplněných zlacenou štafáží. První souprava je téměř kompletní: konvice (bez víka), mléčenka, cukřenka a 6 šálků s podšálky, druhá zahrnuje konvici, cukřenku, 3 šálky a 6 podšálků, poslední pak pouze konvici, mléčenku a cukřenku.
V. max. 23 cm.
Vtlačené značky "M", resp. "A" s čísly, číselné štětcové značky.
Stav A-B.
Vlasové praskliny na některých šálcích, místy lehce setřený dekor.