O14/015
SOUBOR TORZ NÁPOJOVÝCH SERVISŮ
Čechy, Rybáře, Karl Knoll, Doubí, Johann Möhling, Loket, Gebrüder Haidinger, Klášterec nad Ohří, Joseph Matias Graf von Thun, 2. - 3. čtvrt. 19. stol.
Části několika nápojových servisů z bílého porcelánu, zdobeného barevnými fondy, malbou květinových motivů a zlacenou štafáží, jeden v dekorativním druhorokokovém tvarosloví s úchyty víček v podobě delfínů, ostatní ve střídmějším biedermeierovém. Jednotlivé sady obsahují: čajovou a kávovou konvici a cukřenku, další čajovou konvici, mléčenku, cukřenku, 2 čajové a 4 kávové šálky s podšálky, poslední pak čajovou konvici a cukřenku. Spolu: dva jednotlivé šálky s podšálky a konvička na mléko s podšálkem.
V. max. 26,5 cm.
Vtlačené značky: "Aich", "CARLSBAD", "paže s mečem", "TK" a štětcové značky dekoratérů.
Stav A-C.
Na některých kusech vlasové praskliny, menší odštěpky, setřené zlacení.