O14/018
SOUBOR PORCELÁNU
Čechy, 19. stol.
Torzo servisu s motivem růží obsahuje konvici, pět šálků s podšálky a cukřenku bez víčka, dekor je tištěný a kolorovaný, doplněný zlacenými linkami. Vtlačené značky "RPM" (Lužec / Mildeneichen, Robert Persch), štětcové zn. "2126". - Čtveřice šálků na čaj s podšálky, zdobených florální zlacenou štafáží. Vtlač. zn. "paže s mečem" (Loket, Gebrüder Haidinger). - Dvojice šálků s podšálky a konvička na mléko, růžový fond, černá linka a zlacení. Vtlač. zn. "P&S", resp. "C" (Dolní Chodov, Portheim & Sohn), štětcové zn. "122.". - Trojice konvic v druhorokokovém tvarosloví, zdobených zlacenou štafáží, dvě větší patří k sobě. Největší z konvic nezřetelně značena vtlačeným "D" (patrně Dalovice, Wolfgang Julius Freiherr von Schönau).
Různé rozměry, v. max. (konvice z 1. sady) 24,5 cm.