O14/019
TORZA DVOU NÁPOJOVÝCH SERVISŮ
Čechy, Dubí, Anton Tschinkel,
posl. třetina 19. stol.
Část čajového servisu obsahuje trojici zvonovitých šálků s podšálky, hruškovitou konvici a cukřenku. Bílý porcelán zdobený tyrkysovým fondem, barevně malovanými kyticemi v oválných medailonech a zlacenou štafáží. - Torzo kávového servisu obsahuje čtveřici moka šálků s podšálky (1 podšálek je menší) a štíhlou zvonovitou konvici s drobným víčkem a akantovým uchem, bílý porcelán je zdoben bordurami s růžově malovanými florálními rozvilinami na černém pozadí, doplněnými zlacenou štafáží a modrými linkami.
V. šálků 6,5 cm a 3,5 cm, v. konvic 20 cm a 24 cm, Ø podšálků 17 cm, a 11 cm, resp. 10 cm.
Dvojice podšálků z prvního servisu nese vtlačené značky "AT", ostatek neznačen.
Stav A-B.