O14/029
DĚVČE SE ŠÁTKEM
Čechy, Ústí nad Labem, Joh. Maresch, továrna hliněného zboží,
posl. třetina 19. stol.
Dekorativní soška dívky v historizujícím tvarosloví, umělecká terakota (bělavý střep), barevně malováno, vyšší osmiboký sokl s opěrkou imituje terén.
V. 29 cm.
Vtlačená zn. "JMm" a č. modelu "6305".
Stav restaurováno.
Lepeno ve střední části figury, jinak v dobrém stavu, jen drobné oděrky.