O14/041
SOUBOR MALOVANÝCH SKLENIC (14 KS)
Čechy, 19. / 20. stol.
Kolekce 14 číší převážně z akvamarínového skla, foukaných do optických forem, některé na nožkách, na pohledových stranách malováno opakními emaily se zlacením, převážně s florálními motivy, 1 ks ve stylu "Mary Gregory", 1 s upomínkovým nápisem "Zum Andenken", dvojice z bezbarvého skla je kromě malby zdobena aplikovanými kuličkami. 2 x 4 ks (sada), 1 x 2 ks a ostatní jednotlivé.
V. 10,5 cm - 18,5 cm.
Stav A-B.