O14/089
NÁSTOLEC HISTORISMUS
Střední Evropa, konec 19. stol.
Dekorativní nástolec sestává z misky z bezbarvého skla vrstveného bílým opálem a zelenkavou sklovinou, s výrazným, rubínově nabíhaným a lipnovaným šestilaločným okrajem, celek matovaný, na svrchní straně zdobené ornamentální a květinovou malbou opakními barevnými emaily se zlacením, osazené na vyšší balustrové noze s vyšší zvonovitou základnou z obecného kovu.
V. 18 cm, Ø 18,5 cm.