Hlavní stránka > Aukce > 14. Online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Zimní krajina

O14/163

Jaroslav Keluc (1905-1994)

ZIMNÍ KRAJINA

Olej na kartonu, 68x59 cm. Rámováno. Stav B. Poškození (seškrábnutí barvy) na dvou místech v horní části obrazu. Rám je rovněž na několika místech poškozen.

Jaroslav Keluc – rodák z Šumperka, studoval soukromě u akademického malíře Františka Myslivce, profesora na umělecké škole v Brně a také u profesora Františka Krágla, akademického malíře a řádného člena organizace československých umělců v Praze. Keluc pobýval na soukromém studiu v tehdejší Jugoslávii, dnešním Slovinsku. Od roku 1948 působil jako činný a zakládající člen dohody československých výtvarných umělců – realistů v Brně. Angažoval se rovněž ve spolku výtvarných umělců Marold.