O16/019
Franz Poledne (1873-1932)
INTERIÉR ZÁMKU
Kombinovaná technika - akvarel a kvaš na kartonu, 319x240 mm, sign. vpravo dole "FRANZ POLEDNE". Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Franz Poledne - rakouský malíř a ilustrátor. Studoval na Zeichenschule der Graphischen Lehr- und Versuchsanstalt ve Vídni. Poté pracoval jako ilustrátor časopisů jako Über Land und Meer či Illustrirte Welt. Od roku 1907 až do své smrti pak přispíval do periodika Illustrierte Kronen Zeitung. Maloval především oleje a akvarely. Ve svých vedutách dokumentoval stavební vývoj Vídně. Během 1. světové války pracoval pro k.u.k. Kriegspressequartier.