O16/023
Václav Hollar (1607-1677)
CIVIS LONDINENSIS VXOR (LONDÝNSKÁ DÁMA)
1643
Mědirytina na papíře, 90x60 mm, signováno a datováno vlevo dole v tisku „W. Hollar fec 1643“. Adjustováno na kartonu 145x100 mm. V soupisu Parthey Pennington č. P1894, derde st. 5. Dílo náleží do skupiny 36 listů s názvem Theatrum mulierum, jejichž vydání bylo Hollarovým nejdůležitějším počinem v uvedeném roce.