Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Civis Londinensis Vxor (Londýnská dáma)

O16/023

Václav Hollar (1607-1677)

CIVIS LONDINENSIS VXOR (LONDÝNSKÁ DÁMA)

1643
Mědirytina na papíře, 90x60 mm, signováno a datováno vlevo dole v tisku „W. Hollar fec 1643“. Adjustováno na kartonu 145x100 mm. V soupisu Parthey Pennington č. P1894, derde st. 5. Dílo náleží do skupiny 36 listů s názvem Theatrum mulierum, jejichž vydání bylo Hollarovým nejdůležitějším počinem v uvedeném roce.

Český barokní rytec a kreslíř. Mezi jeho časté náměty patřily přírodní motivy, krajiny, veduty, mapy, portréty, městské prospekty na volných listech i v souborech. Od roku 1627 působil v dílnách ve Frankfurtu nad Mohanem u Matthäuse Meriana, ve Štrasburku, v Kolíně nad Rýnem a v Antverpách. Od roku 1636 pracoval ve službách hraběte Thomase Howarda z Arundelu, s nímž se dostal do Anglie.

Vyvolávací cena: 2 200 Kč

Nejvyšší příhoz: OFNO  12 000 Kč
27 příhozů
Prodáno